Як взяти участь у продажу нерухомості через Прозорро.Продажі

27 Янв от admin_idea

Як взяти участь у продажу нерухомості через Прозорро.Продажі

Аукціони на Прозорро.Продажі працюють з 2016 року та показали наскільки це зручний та прозорий метод реалізації землі, автівок, майна та нерухомості. Замовниками аукціонів найчастіше виступають державні організації, банки, міські та селищні ради, яким необхідно виставити на продаж чи оренду будівлі та іншу нерухомість, яка не використовується. А покупцями можуть бути як прості громадяни, підприємці так і великі компанії. Система відкритих аукціонів забезпечую доступ до торгів широкому колу покупців. До того ж усі торги на Прозорро це офіційні аукціони і підтримуються державою. Тому саме ця платформа все частіше обирається для продажу конфіскованого майна, майна ліквідованих банків та нереалізованих запасів держрезерву.

Але, щоб прийняти участь в аукціонах необхідно спочатку зареєструватися у системі та пройти верифікацію. Зробити цього на Прозорро не можна бо Прозорро виступає лише як майданчик для торгів і зберігає усі дані щодо майна, виставленого на торги. 

Для участі необхідно зареєструватися на одному з 50 підключених до Прозорро торгових майданчиків. Це офіційно акредитовані платформи, які забезпечують якісну підтримку та сповіщення своїх користувачів. Одним з таких майданчиків є так звана товарно-сирьевая биржа від Української Універсальної Біржі. Це акредитований Міністерством Економіки торговий майданчик, який співпрацює з Прозорро з 2016 року. Майданчик надає доступ до сповіщень через електрону пошту, що дозволяє постійно бути в курсі усіх доступних лотів на Прозорро. А досвідчені менеджери можуть відповісти на будь-які питання та дати пораду щодо тонкощів проведення та участі в аукціонах.

Як прийняти участь в аукціоні

На прикладі УУБ можна описати процес торгів нерухомістю таким чином:

  1. Спочатку оголошується прийом заявок на участь в аукціоні. Надається необхідна інформація щодо вартості нерухомості, мінімальної ціни та очікуваного терміну на оренду (у разі якщо нерухомість здається в оренду).
  2. Після цього користувачі майданчика отримують сповіщення щодо нового лоту. На цьому етапі необхідно ознайомитись з умовами торгів та розмірами депозитів.
  3. При бажанні взяти учать необхідно завантажити необхідні документи, сплатити гарантійні внески, та подати заявку з пропозицією ціни. Усі необхідні документи вказуються в інформації щодо лота.
  4. Залежно від типу аукціону, класичного чи голландського, це теж вказується в інформації про аукціон, ціни будуть підвищуватися чи знижуватися.
  5. У разі перемоги, проходить перевірка документів учасника. Після цього замовнику аукціонна надаються усі дані щодо переможця та підтвердження перемоги. 
  6. Укладаються угоди щодо купівлі чи оренди нерухомості. 

Все це не потребує фізичної присутності сторін і проходить за допомогою мережі інтернету. Після закінчення аукціону, система публікує усі результати та етапи аукціону https://www.uub.com.ua/prozorro/sale/prodazh-neruhomosti/. Це забезпечує відкритість системи та доступ громадськості до усього процесу і запобігає корупції.

Переваги такої системи відкритих аукціонів в тому що процес проходить автоматично – людські фактори ні як не впливають на торги. Самі торги проходять анонімно, тобто учасники та замовник ніяк не можуть впливати одне на одного. Участь у таких аукціонах надійна справа, бо кожний лот та учасник проходить перевірку для запобігання підставних осіб, чи незаконного продажу нерухомості. Сама система автоматизована та вплив будь-яких людських факторів мінімальний. За час свого існування аукціони Прозорро реалізували майна на суму понад 10 мільярдів.