Україна вітає інвестиції в енергетичний сектор Туреччини

10 Янв от admin_idea

Україна вітає інвестиції в енергетичний сектор Туреччини

Україна в першому за кордоном закликає турецькі фірми взяти участь в тендерах на енергетичну інфраструктуру на суму $ 3 млрд.

Під час першого роуд-шоу української публічної компанії «Укренерго» за кордоном, яке відбулося минулого тижня в Анкарі, турецьким компаніям було запропоновано взяти участь в тендерах української електроенергетичної інфраструктури, які будуть запропоновані протягом наступного десятиліття. Докладніше з цією інформацією можна ознайомитися тут: www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/natural-gas/.

Голова наглядової ради національної енергетичної компанії України «Укренерго» Севки Акунер повідомив агентству Anadolu в четвер, що тендери на електроенергетичну інфраструктуру вартістю $ 3 млрд готові до захоплення. (Докладніше з цією інформацією можна ознайомитися тут: www.ueex.com.ua

«Тільки кілька українських компаній можуть здійснити заплановані інвестиції», — пояснив він, залишивши турецьким компаніям можливість пробитися на цей невикористаний ринок.

Енергетичний сектор України в даний час переживає трансформацію

Щоб модернізувати енергетичну інфраструктуру радянського періоду, країна хоче лібералізувати торгівлю енергоресурсами, відмовившись від довгострокових контрактів, щоб використовувати більш динамічні і економічно ефективні ціни на вільному ринку.

1 липня розпочалася ця лібералізація з метою приведення енергетичного ринку країни у відповідність з Третім енергетичним пакетом ЄС. Цей законодавчий пакет для внутрішнього ринку нафти і газу в ЄС спрямований на поліпшення функціонування внутрішнього енергетичного ринку і рішення деяких структурних проблем.

Акунер зазначив, що одним з результатів цієї трансформації стала передача важливих державних монополій наглядовим радам, що складається в основному з незалежних членів.

Він пояснив, що запропоновані тендери будуть підтримуватися незалежними міжнародними організаціями, такими як Світовий банк і Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР), і будуть проводитися в рамках прозорого процесу.

Роуд-шоу, проведене Укренерго в партнерстві з Міжнародною турецько-української Асоціацією підприємців (TUID), сприяло розвитку енергетичного сектора в Україні, але Acuner сказав, що інші можливості доступні і в інших секторах.

«Наприклад, турецька будівельна компанія Onur є хорошим прикладом цього. Компанія побудувала сотні кілометрів доріг в Україні», — сказав Акунер.

Будівельна компанія Onur працює в різних країнах світу

Компанія вже має свою присутність в Україні і має там хорошу репутацію.

Він привітав загальний підприємницький дух, що розділяється Україною і Туреччиною, які, за його словами, мають «динамічні економічні структури», і закликав до поліпшення двосторонніх відносин.

Він висловив жаль з приводу невеликого числа українських компаній в Туреччині, але зазначив, що існує ряд інвестиційних можливостей, а саме в енергетичному секторі, секторі енергоефективності та в лісовій продукції.

Acuner має всі можливості для того, щоб представляти свою країну з його великим досвідом роботи на рівні рад директорів державних органів України та його співпраці з ЄБРР.

«Я приїхав в Україну незадовго до подій на Майдані і працював в складі ЄБРР. У цьому процесі ми внесли свій вклад в економічну трансформацію України індивідуально і інституційно. Завершивши свою роботу в ЄБРР, я був обраний головою наглядової ради ВАТ «Укренерго» і ВАТ «українські державні залізниці». Це результат любові і пристрасті, яку я відчуваю до України впродовж багатьох років «, — додав турецький голова.